Ferie Italien - ferieboliger & hoteller i hele Italien - book online In-Italia er godkendt af e-handelsfonden - klik for certifikat

 Vis alle rejseoplevelser fra Albergo Al Castello
Vis alle rejseoplevelser fra Verona
Jette og familie fra Frederikssund boede på Albergo Al Castello i Verona fra d. 12. til d. 15. august 2011. August 2011
Albergo Al Castello er ikke et sted vi kan anbefale. Familien var søde nok og rengøring og morgenmaden var der bestemt ikke grund til at klage over men…... vores værelse var alt for lille, og der var meget trafik støj. Garagen som vi havde booket hjemmefra til 20 euro i døgnet, var meget, meget lille og der var ikke altid plads, så værtsfamilien havde bilnøglen og kunne køre bilen ind, når der var mulighed for det – og det var faktisk ikke så trygt for os. Det var bøvlet, at skulle holde på vejen og så skulle man hente en fra hotellet for at få åbnet garagen. Garage-løsningen var ikke i orden, det var for besværligt. Et tip til andre, er at benytte den gratis offentlige parkering der er i nærheden (lige på den anden side af Adiege floden).
Hotellet lå tæt på arenaen og seværdighederne, men det kunne ikke opveje støjen og manglen på plads på værelset og til morgenmaden, samt garagebesværlighederne. Vi vender ikke tilbage til Albergo Al Castello.
 
 
Vis alle rejseoplevelser fra Albergo Al Castello
Vis alle rejseoplevelser fra Verona

Vis oversigt over alle rejseoplevelser
Albergo Al Castello

For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
Klik på kortet
Elba Ø Toscana Sardinien Æoliske Øer Sicilien Abruzzo Aosta Apulien Basilicata Calabrien Campania Capri & Ischia Emilia Friuli Lazio Ligurien Lombardiet Marche Molise Piemonte Syd Tyrol Umbria Veneto Kort over Italien  - Veneto
Her ligger Albergo Al Castello
Klik for større kort
Klik for større kort over Albergo Al Castello
Afstand til Verona
  • fra København: 1517 km
  • fra Oslo: 2065 km
Se flere afstande
Se hvor langt der er fra din by - indtast postnr.:
 
Rejseoplevelse fra
Albergo Al Castello

"Vi har før været med jer i Verona , det er simpelthen et smadderhyggeligt pensionat."
Læs mere


Bliv fan af In-Italia på Facebook og følg med i hvad der sker i Italien og hos In-Italia!