Ferie Italien - ferieboliger & hoteller i hele Italien - book online In-Italia er godkendt af e-handelsfonden - klik for certifikat
       
Klik her for at bestille
Forespørg om stedet er ledigt
Klik her for at se priserne
Praktiske oplysninger
Se afstand
Send til en ven
Print siden
Gem stedet på din huskeliste
Bookmark and Share
Bestil nu og betal senere!
Reservér dit hotel eller feriebolig nu
- og vent 4 dage med at betale første rate!
Læs mere
Residence Parco del Garda ligger skønt over Gardasøen med søen til den ene side og bjergene til den anden side. Stedets lejligheder og villaer er placeret rundt omkring i en kæmpe privat park på ca. 200.000 m² med græs og oliventræer. Den store park gør, at man føler at man befinder sig midt i naturen til trods for, at der kun er ca. 1 km. til centrum af Garda by og lidt mindre til selve søen.


I den store private park findes mange fællesfaciliteter – to store svømmebassiner samt flere børnebassiner, legeplads, bordtennis, fire tennisbaner og to bocciabaner. Du kan derudover benytte dig af stedets ...egen restaurant/pizzeria (også take-away) og bar, samt det lille supermarked, hvor dagligdagens fornødenheder kan købes. Alle disse faciliteter gør, at stedet er ideelt til især børnefamilier, som ønsker en afslappet ferie i grønne omgivelser, hvor der er plads til at børnene kan løbe rundt og lege og hvor det ikke er nødvendigt at køre ud hver dag.
Læs mere om Residence Parco del Garda


Stedet har ca. 100 boliger – lejligheder og villaer – som alle har telefon, fjernsyn og balkon eller terrasse, med undtagelse af etværelseslejlighederne. De få lejligheder ligger alle omkring supermarkedet og er af lavere standard end bungalowerne, da de er af lidt ældre dato og dårligere møbleret.


Etværelseslejlighed med 2 sovepladser (C)
- Lejlighederne er på ca. 20 m². De består af opholdsstue med dobbelt sovesofa og køkkenhjørne og badeværelse med bruser.
Toværelseslejlighed med 3 sovepladser (A)
- Lejlighederne er på ca. 40 m². De består af spisekøkken med sovesofa til en person, soveværelse med dobbeltseng eller to enkelt senge, badeværelse med bruser og balkon eller terrasse.
Treværelseslejlighed med 4 sovepladser (D)
- De kun 2 lejligheder af type D er på ca. 40 m². De består af spisekøkken, to soveværelser med hver to sovepladser, badeværelse med bruser og balkon eller terrasse. Det skal understreges, at disse lejligheder er af en lavere standard end de andre lejemål på stedet.
Treværelseslejlighed med 6 sovepladser (B)
- De kun to lejligheder er på ca. 60 m². De består af stor opholdsstue med dobbelt sovesofa, køkken, to soveværelser med hver to senge, badeværelse med bruser og balkon eller terrasse. Det skal understreges, at disse lejligheder er af en lavere standard end de andre lejemål på stedet.
Treværelseslejlighed i villa med 5 sovepladser (BW)
- Lejlighederne med 5 sovepladser er på ca. 60 m². De består af terrasse med udendørs pejs, opholdsstue med sovesofa, køkken, to soveværelser med hver to sovepladser og badeværelse med bruser. Villaen er omgivet af have, og der er udendørs kamin, hvor du kan grille din mad!
Fireværelseslejlighed i villa med 7 sovepladser (VI)
- Der haves kun få villaer med 7 sovepladser. De er på ca. 80 m² og består af terrasse med udendørs pejs, opholdsstue med sovesofa, køkken, tre soveværelser med hver to sovepladser og badeværelse med bruser. Villaen er omgivet af have, og der er udendørs kamin, hvor du kan grille din mad.
Skjul teksten
Udregn prisen Se prislisten Faciliteter på stedet Sovepladser  



For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
Klik på kortet
Elba Ø Toscana Sardinien Æoliske Øer Sicilien Abruzzo Aosta Apulien Basilicata Calabrien Campania Capri & Ischia Emilia Friuli Lazio Ligurien Lombardiet Marche Molise Piemonte Syd Tyrol Umbria Veneto Kort over Italien  - Veneto
Her ligger Residence Parco del Garda
Klik for større kort
Klik for større kort
Afstand til Garda
  • fra København: 1499 km
  • fra Oslo: 2047 km
Se flere afstande
Se hvor langt der er fra din by - indtast postnr.:
 
Rejseoplevelse fra
Residence Parco del Garda

"Parken er en sand perle for en børnefamilie som os, med to børn på henholdsvis 1 og 4 år. "
Læs mere


Bliv fan af In-Italia på Facebook og følg med i hvad der sker i Italien og hos In-Italia!