|
Bestil nu og betal senere! Her er fred og ro, for borgen ligger omgivet af sine store jorder med 32 hektar skov og oliventræer.
Reservér dit hotel eller feriebolig nu - og vent 4 dage med at betale første rate! Læs mere ![]() ![]() Man har en storslået udsigt over skove, bakker og dale helt til Gubbio, og alle gæsterne er velkomne til at benytte det store svømmebassin. Et lille stykke fra lejlighederne ligger en stor plæne med en ...lille legeplads med gynger og rutsjebane og en lille bane til bueskydning. Læs mere om Agriturismo San Vittorino
![]()
![]() San Vittorinos historie går tilbage til Middelalderen. Fra 1163 har vi således en kilde, der beretter, at kejser Frederik Barbarossa gav borgen "Castrum S. Victorini" i len til Gubbio. Man ved ikke med sikkerhed, hvornår bygningen er fra, eller hvilken funktion den har haft, men det er dog sandsynligt, at den har givet nattely til de mange pilgrimme, der kom ad "Via Francescana", den vej der førte til Assisi og flere af de store franciskanerklostre i regionen. ![]()
![]() I dag er ejendommen restaureret grundigt, og ud over ejerne er her plads til gæster i tre smukt indrettede lejligheder beliggende i stueetagen. Der er endvidere en lille - og flot - restaurant på gården, hvor man kan spise egnens typiske retter lavet med gårdens egne produkter (der kræves dog bordbestilling). Da dette primært er for gæsterne, vil mulighederne for at spise her afhænge af antallet af interesserede. Ellers kan man lave sin egen mad, for lejlighederne har gode køkkenfaciliteter, blandt andet ovn. Gæsterne kan benytte fælles vaskemaskine og tørrestativ. Alle lejlighederne råder over fladskærmsfjernsyn med satellitkanaler, DVD-afspiller, trådløs internetforbindelse og pengeskab samt egen terrasse med havemøbler og markise. Treværelseslejlighed Girasole med 4 + 1 sovepladser (stueetage)
- Lejligheden Girasole er ca. 50 m² og består af køkken, stue med pejs og enkelt sovesofa (kan benyttes mod betaling af tillæg - se priser nedenfor), to soveværelser med dobbeltseng og badeværelse med toilet og bruser. Lejligheden råder over satellitfjernsyn, DVD-afspiller, telefon og pengeskab samt egen terrasse med havemøbler og markise.
Treværelseslejlighed Lavanda med 4 + 2 sovepladser (stueetage)
- Lejligheden Lavanda er ca. 50 m² og består af køkken, stue med pejs og enkelt sovesofa (kan benyttes mod betaling af tillæg - se priser nedenfor), soveværelse med dobbeltseng, badeværelse med toilet og bruser samt endnu et soveværelse med dobbeltseng og eget badeværelse med toilet og bruser. Lejligheden råder over satellitfjernsyn, DVD-afspiller, telefon og pengeskab samt egen terrasse med havemøbler og markise. Denne lejlighed udlejes også som toværelses til et mindre beløb ved aflåsning af det ene soveværelse med eget bad.
Treværelseslejlighed Margherita med 4 + 2 sovepladser (stueetage)
- Lejligheden Margherita er ca. 50 m² og består af køkken, stue med pejs og enkelt sovesofa (kan benyttes mod betaling af tillæg - se priser nedenfor), soveværelse med dobbeltseng, badeværelse med toilet og bruser samt endnu et soveværelse med dobbeltseng og eget badeværelse med toilet og bruser. Lejligheden råder over satellitfjernsyn, DVD-afspiller, telefon og pengeskab samt egen terrasse med havemøbler og markise. Denne lejlighed udlejes også som toværelses til et mindre beløb ved aflåsning af det ene soveværelse med eget bad.
Skjul teksten
For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||