Ferie Italien - ferieboliger & hoteller i hele Italien - book online In-Italia er godkendt af e-handelsfonden - klik for certifikat

 Vis alle rejseoplevelser fra Il Borgo
Vis alle rejseoplevelser fra Francavilla di Sicilia
Kirsten og familie fra Skødstrup boede på Il Borgo i Francavilla di Sicilia fra d. 20. til d. 21. juli 2011. Juli 2011
Vi havde nogle dejlige dage, hvor vi besøgte Gole d´Alcantara. Et smukt sted, hvor vi gik i slugten iført waders og nød den fantastiske oplevelse, det var at møde naturens kræfter.
Vi overnattede på Il Borgo i dagene 20 og 21 juli. Det var en udsøgt fornøjelse med fine værelser og lækker mad. Absolut anbefalelsesværdigt.
På andendagen tog vi til byen Savaco, hvor nogle af optagelserne til filmen Goodfather er optaget. En spændende by, hvor vi så kirken med balsamerede lig.
En speciel oplevelse. Alt i alt nogle fantastiske dage. Vi var omkring Etna ved Piano Provenzana og så her lavaen og nogle fantastiske billeder fra vulkanudbruddet i 2002.
Det kan varmt anbefales. Vi har kun ros tilovers til in-italia.
Kirsten 20- 21 juli 2011.

 
 
Vis alle rejseoplevelser fra Il Borgo
Vis alle rejseoplevelser fra Francavilla di Sicilia

Vis oversigt over alle rejseoplevelser
Il Borgo

For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
Klik på kortet
Elba Ø Toscana Sardinien Æoliske Øer Sicilien Abruzzo Aosta Apulien Basilicata Calabrien Campania Capri & Ischia Emilia Friuli Lazio Ligurien Lombardiet Marche Molise Piemonte Syd Tyrol Umbria Veneto Kort over Italien  - Sicilien
Her ligger Il Borgo
Klik for større kort
Klik for større kort
Afstand til Francavilla di Sicilia
  • fra København: 2644 km
  • fra Oslo: 3239 km
Se flere afstande
Se hvor langt der er fra din by - indtast postnr.:
 


Bliv fan af In-Italia på Facebook og følg med i hvad der sker i Italien og hos In-Italia!