|
Bestil nu og betal senere! Hotel Villa Beccaris har sjælen på rette sted og vil få dig til at bryde ud i et varmt strålende smil. Standarden er helt i top og kombinationen af by og land helt perfekt - beliggenheden er midt i Monforte d'Albas historiske bykerne, og uden for byen lokker de bølgende vinmarker i det piemontesiske landskab.
Reservér dit hotel eller feriebolig nu - og vent 4 dage med at betale første rate! Læs mere ![]()
![]() Denne historiske villa fra 1700-tallet er fuld af god smag og venter på at byde kræsne kunder velkommen, som ikke vil gå på kompromis med standarden. Her finder du gæstfrihed og et højkvalitetsprodukt ...ud over det sædvanlige: når man først har gået en tur i deres eventyrlige have, nydt udsigten fra de panoramiske terrasser og fundet sin indre ro ved det velplacerede poolområde, så vil man til hver en tid fortryde, at man ikke bestilte et par ekstra nætter. I byen finder man adskillige vinbarer, restauranter og trattoriaer med lokale specialiteter. Læs mere om Hotel Villa Beccaris
![]() ![]() Villaen blev i 1997 nænsomt restaureret og åbnede som hotel efter at have stået tom i nogle år. Villa Beccaris åbnede med den målsætning, at gæsterne skal føle sig velkomne og frem for alt godt tilpas. De fleste af deres gæster er derfor blevet stamkunder - efter et ophold i disse rammer vil man forstå hvorfor. ![]()
![]() Der hører desuden en 25.000 m² park til hotellet, hvor poetiske skovstier snor sig blandt de grønne elementer. Parken binder byen og landskabet sammen - et landskab, som primært præges af vinranker, bløde bakker, marker, borge og bjerge i horisonten. Endelig er der flere 18-hullers golfbaner i området inden for rimelig køreafstand. ![]()
![]() Morgensmadbuffeten er rig og veltilberedt med blandt andet oste, spegepølser, hjemmelavede kager og croissanter og indtages i Caffè dell'Auditorium. Hotellet har desuden lukket garage, mødesal under hvælvede lofter, smuk taverna i glas (tidligere orangeri) og en smagfuld vinbar. ![]()
![]() Hotellet har 11 classic-værelser, 11 deluxe-værelser og en suite. Da det er en historisk villa, er alle værelser derfor også forskellige i form og farver. Dobbeltværelse classic: - Classic-værelserne er pæne og hyggelige. De har bad med bruser, hårtørrer, minibar, satellit-tv, aircondition, telefon og værdiboks. Dobbeltværelse deluxe: - Deluxe-værelserne er smagfuldt indrettede med antikke møbler, terracotta-gulv eller parquetgulv og freskomalerier i loftet. Enkelte af deluxe-værelserne har balkon. De har bad med bruser, hårtørrer, minibar, satellit-tv, aircondition, telefon og værdiboks. Ud over disse faciliteter tilbyder de også roomservice og andre små detaljer. Suite La Romantica: - Suiten har to indgange: en fra gårdhaven og en fra parken. Den er delt op i soveværelse og opholdsstue: soveværelset har udsigt ud over det kønne landskab, mens stuen vender mod haven og poolen. Stuen er rummelig og har antikke møbler, freskomalerier i loftet og parquetgulv. Den har bad med bruser, hårtørrer, minibar, satellit-tv, aircondition, telefon og værdiboks. Ud over disse faciliteter tilbyder de også roomservice og andre små detaljer. ![]()
![]()
For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||