|
Bestil nu og betal senere! Dette imponerende og smukke hotel har en fantastisk placering ud til Comosøen. Udsigten til søen og de omkringliggende bjerge samt til den smukke Villa Carlotta og Den Botaniske Have er uovertruffen. Hotellet ligger ca. 50 meter fra centrum af Tremezzo hvor der findes butikker og restauranter. Lige foran hotellet løber hovedvejen der adskiller hotellet fra søen. Man skal derfor være opmærksom på støj herfra, især i de travle sommermåneder.
Reservér dit hotel eller feriebolig nu - og vent 4 dage med at betale første rate! Læs mere ![]()
![]() På hotellet er der reception, tv-stue, bar, udendørs terrasse med bar, konferencelokale, elevator, privat strand, stor park med interessante kunstværker, parkering, garage (mod betaling) og restaurant. ...Restauranten har flere forskellige sale, alt afhængig af årstiden. Der spises enten i Dronningesalen, i Grill-plantagen eller i Citronplantagen der har en vidunderlige udsigt over Bellagio by. På hotellet findes desuden læsesal, billard, sauna, fitnessrum, helsecenter, tennis og løbestier. Læs mere om Grand Hotel Tremezzo Palace
![]()
![]() Derudover er der tre swimmingpools, hvoraf den ene er indendørs og opvarmet. En anden swimmingpool er helt ny fra 2008 og bygget på en stor solterrasse ved søbredden. Her har man søgt at skabe en eksotisk sandstrand, med liggestole, kabiner og bar. Den sidste swimmingpool ligger i hotellets smukke og frodige have. Golf Club Menaggio ligger i nærheden. ![]()
![]() Hotellet fremstår velholdt og eksklusivt, og de i alt 96 værelser er rummelige og komfortable. De råder alle over telefon, aircondition (afhængigt af vejrforhold), sikkerhedsboks, minibar, satellit-tv, trådløst internet og badeværelse med hårtørrer. ![]()
![]() - Classic-værelserne har alle udsigt over den flotte have bag palæet. De har hotellets mest fredelige beliggenhed og hvert værelse har sit helt eget særpræg. Nogle har brede buevinduer, andre udgang til balkon, mens dem i stueetagen har brede glasdøre, der går ud til eget udendørs areal. - Superior-værelserne har alle balkon der vender mod søen. Herfra har du udsigt over Punta del Balbianello og over Bellagio, og du kan nyde udsigten over bjergene på den anden side af søen. - Deluxe-værelserne er der kun 8 af og ligger alle på hjørnet af palæets facade. De er alle ret specielle, da de byder på en 180 graders udsigt over Comosøen, siden de har vinduerne både ud til søen og til siden. Alle 8 væreser har balkon med en imponerende flot udsigt over søen. Deres badeværelse byder på både bruser samt kar med vandmassage. - Suite Carlotta får sit navn fra det nærliggende Villa Carlotta, hvis store have er en aktraktion for alle de rejsende, som kommer til Comosøen. Denne suite ligger på anden sal og har flot udsigt over Comosøen fra dets to brede balkoner. Suiten består af et opholdsrum adskilt fra værelset med en væg med to døre. Badeværelset byder på både bruser og karbad med vandmassage samt søudsigt. Skulle man ønske det, er der mulighed for at sammensætte dette værelse med et superior-værelse.
For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||