Ferie Italien - ferieboliger & hoteller i hele Italien - book online In-Italia er godkendt af e-handelsfonden - klik for certifikat
     
Klik her for at bestille
Forespørg om stedet er ledigt
Klik her for at se priserne
Praktiske oplysninger
Se afstand
Send til en ven
Print siden
Gem stedet på din huskeliste
Bookmark and Share
Bestil nu og betal senere!
Reservér dit hotel eller feriebolig nu
- og vent 4 dage med at betale første rate!
Læs mere
Residence Quattro Stagioni består af 4 bygninger, der ligger i et grønt, roligt område mellem frugt- plantager og oliventræer. Fra bygningerne er der ca. 400 meter til stranden, ca. 200 meter til indkøbsmuligheder og 600 meter til centrum.


Til Residence Quattro Stagioni hører reception med mulighed for opbevaring af værdigenstande, opholdsrum, bar, hyggelig restaurant (åben fra slutningen af maj til slutningen af september), have, legeområde, ...parkeringsplads og elevator (en enkelt bygning har dog ikke elevator). Til stedet er der desuden pool (åben fra d. 1/4 til udgangen af sæsonen), børnebassin, tennisbaner og cykler og fra slutningen af maj til midten af september arrangeres der aftenunderholdning to gange om ugen ved poolen. Liggestole og parasoller kan lejes ved stranden.
Læs mere om Residence Quattro Stagioni




Lejlighederne er enkelt møblerede og råder alle over telefon og satellit-TV.
Etværelseslejlighed med 3 sovepladser (A3 b)
- Lejlighederne er på ca. 35 m². De består af opholdsstue med to dobbelte sovesofaer og køkkenhjørne (m/køleskab og gas eller elektriske blus), badeværelse og balkon eller have.
Toværelseslejlighed på kvisten med 6 sovepladser (B6 m)
- Lejlighederne er på ca. 70 m². De består af opholdsstue med sovesofa og køkkenhjørne (m/køleskab og gas eller elektriske blus), soveværelse med dobbeltseng og to udtrækssenge og badeværelse. Værelset på kvisten har en balkondør med vinduer, dog ingen balkon. Der er loftsvifte men ingen aircondition.
Toværelseslejlighed med 6 sovepladser (B6 b)
- Lejlighederne er på ca. 55 m². De består af opholdsstue med sovesofa og køkkenhjørne (m/køleskab og gas eller elektriske blus), soveværelse med dobbeltseng og to udtrækssenge, badeværelse og balkon.
Skjul teksten
Udregn prisen Se prislisten Faciliteter på stedet Sovepladser  



For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
Klik på kortet
Elba Ø Toscana Sardinien Æoliske Øer Sicilien Abruzzo Aosta Apulien Basilicata Calabrien Campania Capri & Ischia Emilia Friuli Lazio Ligurien Lombardiet Marche Molise Piemonte Syd Tyrol Umbria Veneto Kort over Italien  - Ligurien
Her ligger Residence Quattro Stagioni
Klik for større kort
Klik for større kort
Afstand til Pietra Ligure
  • fra København: 1653 km
  • fra Oslo: 2201 km
Se flere afstande
Se hvor langt der er fra din by - indtast postnr.:
 


Bliv fan af In-Italia på Facebook og følg med i hvad der sker i Italien og hos In-Italia!