|
Bestil nu og betal senere! Ét enkelt minuts gang fra Campo de’ Fiori, mere taler vi ikke om, når du bor her i Via dei Giubbonari.
Reservér dit hotel eller feriebolig nu - og vent 4 dage med at betale første rate! Læs mere ![]()
![]() Vi skal op på tredje sal, men da her er elevator, er det kun en fordel, da vi jo så får mere luft og mindre støj fra gadelivet. Bygningen er i sig selv et lille stykke af Roms historie, for dens kerne ...er fra middelalderen, men vi ser tydeligt de antikke rester, den ligger ovenpå, for et stort stykke marmor fra Pompeius’ teater stikker ud fra væggen. Og hvor de fire første etager går tilbage til middelalderen, så er de to øverste tilføjet i syttenhundredetallet, og hele bygningen er totalt istandsat i 1996. Som sagt, et lille stykke romersk historie. Læs mere om Casa Giubbonari Pietro
![]()
![]() Toværelseslejlighed med 2 + 1 sovepladser (3. sal med elevator) - Lejligheden består af stue med sovesofa for en person, fuld udrustet køkken med opvaskemaskine, soveværelse med dobbeltseng og badeværelse med bruser og toilet. Lejligheden har aircondition, varmeanlæg, fladskærmsfjernsyn, dvd-afspiller (og en lille samling dvd’er), stereoanlæg og kaffemaskine. Ejeren stiller desuden to cykler til gæsternes rådighed.
For yderligere oplysninger: info@in-italia.dk
|
||||||||||||||||||||